יום שני, 18 ביוני 2012

אוסף המטריושקות המיוחד של עפרי

באימייל ההמלצות השבועי שלי-הבטחתי פוסט מיוחד -על אוסף מיוחד שיש לבת הקטנה שלי.
אחד הפריטים בבית שתמיד חיבר אותי לסבתא שלי הוא (המטריושקה) הבבושקה שלה , היא כנראה הביאה אותה איתה כשעלתה לארץ מרוסיה ב 1929, או קצת אחרי-בכל מקרה זאת בבוקשה אמיתית מקורית מפעם והיא לפחות בת 37 שנה.


בכל מקום שבו גרתי הבבושקה הייתה נוסעת איתי ותמיד על מדף בסלון, כשפתחתי את סטודיו הכלות אצלי בבית-הבבושקה של סבתא שלי הייתה הפריט הראשון שקישט את החדר.


כשהגיעה הבת הקטה שלי לגיל שנתיים, היא גילתה אותה יום אחד וביקשה לשחק. ישבנו ושיחקנו אבל פחדתי שמשהו יקרה לבבשוקה של סבתא, אז בהזדמנות הראשונה קניתי לה אחת קטנה בשוק הפשפשים - את אלו המזויפות שמביאים היו בסין.


פיצי התלהבה ממנה בדיוק ל 5 דקות ואז טענה ששלי יותר טובה. כך התחיל האוסף של עפרי, בכל פעם שהיא בחופש היא מבקשת שניסע לתל אביב לקנות לה בבושקה. בזכותה הכרתי את חנות הבבושקות בשוק הפישפשים מול ד"ר שקשוקה. החנות היא קטנה ומלאה בבובות בכל הגדלים הצבעים והמחירים-הן כולן מקוריות וגיעות בייבוא אישי מרוסיה, אוקראינה, ומדינות הגוש הסובייטי לשעבר.


ככה נראה האוסף של עפרי- הימנית הקטנה היא המטריושקה של סבתא שלי


בעקבות מסע החיפושים עם עפרי-התחלנו להסתכל ולחפש גם באינטרנט- אז גילינו שיש "כת":-) של אוהבי מטריושקות והן מגיעות בכל מיני צורות, גדלים וצבעים. הנה חלק מהדברים המקסימים שמצאתי:
אפשר לקשט את הבית עם בבושקות..הלוואי והייתי ילדה- הייתי שמחה למצעים כאלו- מצאתי אותם באיביי והם עולים קרוב ל $300.
תכשיטי בבושקות-הכי מקסים שיש:-) התאהבתי בכולם..הנה לינקים לעגילים ולטבעות. מצאתי אותם באחד האתרים האהובים עליי שנקרא ETSY
http://www.etsy.com/listing/74130833/colorful-lovely-matryoshka-russian-doll
http://www.etsy.com/listing/82719892/free-shipping-ring-matryoshka
http://www.etsy.com/listing/86991701/antiqued-brass-russian-doll-smallכשראיתי את הצמידים נכמר לי הלב-מצאתי אותן בכתבה על בחור שקנה 20 בבושקות ופחד שיחרימו לו אותן במכס-אז הוא חתך אותן לצמידים וככה העביר אותן..  את המכנסיים של הדוגמנית אבל הייתי שמחה להשיג או להכין.
מתנה מקורית ופעילות קיץ מיוחדת עם הילדים- קונים אותן ככה וכל אחד מעצב את הבבושקה שלו

ולסיום כך נראית ילדה מאושרת שקיבלה עוד בבושקה לאוסף.


שיהיה לכם שבוע שמח וצבעוני ומלא בהפתעות כמו בבושקה:-)

הבלונדה3 תגובות:

 1. בבושקות זה בהחלט מחלה.
  יש לי סט על הפסנתר, וכל פעם הבת שלי עולה לשם לשחק איתם.
  זה סט מאד מיוחד, מקורי מרוסיה, ויש שם זוגות של סבא וסבתא רבה, סבא וסבתא, אבא ואמא, ובן.

  השבמחק
 2. מטריושקות, אהבה ישנה וסוערת שלי. כשהייתי בברלין חברה שלי הראתה לי את האוסף המצוייר שלה, היא קונה מטריושקות מעץ, בדיוק כמו אלו שפרסמת ומציירת עליהן. האהובות עליי היו הגיבורים הטובים והרעים של מלחמת הכוכבים.

  השבמחק
 3. לא ייאומן שגם היום מטריושקות באופנה!
  יפה וצבעוני יותר מאי פעם!

  השבמחק